Bliža se tudi rok za prijavo projektov sodelovalnih in manjših partnerstev. To je odlična priložnost povezovanja z institucijami, gospodarstvom in civilno družbo, z namenom naslavljanja prednostnih nalog programa Erasmus+.
Okvirna razpoložljiva sredstva so letos še višja, kar pa ne znižuje pričakovanj. Vaš projekt naj bo podpora prednostnim nalogam in aktivnostim, zastavljenim v strategijah:
–Evropski izobraževalni prostor
–Akcijski načrt o digitalnem izobraževanju
–Program znanj in spretnosti za Evropo
Ostale strateške dokumente, ki vam bodo v pomoč, najdete v CMEPIUSovi knjižnici.
Če ste pri prijavi projektov partnerstev začetniki, vas vabimo, da si najprej ogledate kratke napotke, ki smo jih pripravili za vas. Kako začeti? – CMEPIUS
Za uspeh projekta, pa je najpomembneje, da se osredotočite na učinke, ki jih želite doseči. V pomoč vam bo matrika Učinek+ – orodje vam pomaga pri razmisleku o učinkih, ki jih želite s projektom doseči, in pri merjenju teh učinkov.
Vaš projekt mora naslavljati vsaj eno področno ali vsaj eno horizontalno prednostno nalogo.
Področne prednostne naloge so vezane na sektorje izobraževanja (splošno šolsko, poklicno in strokovno, tercirano oz. splošno nepoklicno izobraževanje odraslih) in smo jih predstavili na dogodkih za prijavitelje.
Gradiva z dogodkov so na voljo na naši spletni strani.
Prečne oz. horizontalne prednostne naloge pa se dotikajo vseh, zato še enkrat navajamo glavne poudarke in povezave do več informacij:
- Vključujoči Erasmus+: „Strategija vključenosti in raznolikosti“ –Smernice za izvajanje)
- Zeleni Erasmus+ Evropski zeleni načrt
- Digitalni Erasmus+
- Aktivna participacija
Posebej želimo izpostaviti novost v letu 2022, in sicer »Lump sum financiranje«. Evropska komisija je objavila priročnik za podporo ključni aktivnosti 2 – Partnerstva za sodelovanje, za načrtovanje projektnih financ v okviru lump sum financiranja. Namen tega vodnika je ponuditi metodološke smernice o tem, kako razlagati in pravilno upoštevati pravila KA2 Partnerstva za sodelovanje, za oba tipa projektov – sodelovalnih in manjših partnerstev kot je opisano v Vodniku za prijavitelje programa Erasmus+.
Kje najdete navdih?
Za vas smo zbrali primere dobrih praks slovenskih prijaviteljev. Na spletni strani EPALE | Spletna platforma za učenje odraslih v Evropi (europa.eu) pa najdete še veliko drugih primerov.
In še zadnji nujen podatek: Prijavnica za sodelovalna in manjša partnerstva se odda spletno do roka 23. 3. 2022 do 12.00 tukaj.
Uspešno pri vašem projektu!