Med 7. in 9. junijem so se na konferenci posvečeni digitalni pedagogiki v visokošolskem izobraževanju na Bledu zbrali deležniki iz terciarnega izobraževanja iz vse Evrope. Dogodek je CMEPIUS organiziral skupaj z organizacijo ACA (Academic Cooperation Asociation), udeležilo pa se ga je več kot 130 udeležencev in predavateljev, večinoma višje in visokošolskih učiteljev iz 19 različnih držav.
Bogat program je nudil širok spekter vsebin, poglobljene debate o tematiki in veliko praktičnih primerov dobrih praks.
Skupne panele smo v živo prenašali tudi na medmrežju in s tem omogočili ogled vsebine širšemu občinstvu. Če vas tematika zanima, vas lepo vabimo k ogledu:
- Prvi del »Welcome words, Opening keynote in Expert panel on digital pedagogies« si lahko ogledate na povezavi.
- Drugi del prenosa konference »Expert panel on bringing digital pedagogies into internationalisation« pa je na voljo za ogled tukaj.
Na podlagi razprav so udeleženci raziskovali izzive in tudi potenciale nedavnih inovacij v kontekstu digitalnega in kombiniranega izobraževanja ter mednarodnega sodelovanja. Prav tako so se lahko prek timskega dela, sodelovanja in vzajemnega učenja povezali s kolegi iz držav programa Erasmus+.
Na konferenci je bil poudarek predvsem na izmenjavi izkušenj o uporabi digitalnih pedagoških pristopov za krepitev mednarodnih učnih dejavnosti in spoznavanju digitalnih metod za izvajanje prihodnjih projektov, kot so mobilnost študentov – novi formati mobilnosti, COIL, skupni programi itd.
Glede na odzive udeležencev, lahko potrdimo, da so razprave spodbudile temeljit razmislek in pa tudi začetek sooblikovanja novih projektnih idej. Strinjali so se, da so na tem področju izjemne priložnosti za razvoj, hkrati pa se je odprlo tudi veliko vprašanj o izzivih in mejah “digitalnih eksperimentov”.