Osnovna šola za odrasle

Projekt Andragoškega zavoda Ljudske univerze Velenje izpostavljamo kot primer dobre prakse na področju prioritete vključevanja in raznolikosti pa tudi zaradi učinkov, ki presegajo meje organizacije.

O projektu

Cilj projekta Osnovna šola za odrasle je bil pridobiti nova znanja in prenesti primere dobre prakse programa osnovne šole za odrasle, ki dajejo dobre rezultate v tujini, hkrati pa od blizu spoznati strokovna izhodišča ter vlogo ministrstev in drugih deležnikov, nato pa ta znanja uporabiti za pripravo izhodišč za prenovo programa doma.

V sklopu aktivnosti na projektu so udeleženci spoznali sistem izobraževanja in politike izobraževanja odraslih v Franciji, metode temeljnega izobraževanja mladine in odraslih, svetovanja, validacije znanj, metode in orodja za delo z ranljivimi ciljnimi skupinami ter obiskali centre za vseživljenjsko učenje in usposabljanje.

Partnerske organizacije so po izvedbi mobilnosti pridobljena znanja prenesle na raven odločanja, v svoje izobraževalne institucije, na svetovalna središča v Sloveniji in na organizatorje izobraževanj, ki delujejo v programu Osnovna šola za odrasle, in bodo pridobljeno znanje lahko uporabili na svojih področjih dela. Navezali so tudi stik s člani organizacij, ki so jih na mobilnosti spoznali ter na ta način izboljšalo možnosti za morebitna nova partnerstva v okviru Erasmus+ projektov.

Širši učinki projekta

Največji učinek mobilnosti na nacionalni ravni je, da se je ponovno izoblikovala Nacionalna ekspertna skupina za prenovo programa Osnovna šola za odrasle, ki je pred mobilnostjo razpadla. Po mobilnosti se je ekspertna skupina za prenovo programa Osnovna šola za odrasle ponovno sestavila in že pričela s pogovori o pripravi kakovostnih izhodišč za prenovo programa Osnovna šola za odrasle, pri čemer bo upoštevan tudi primer dobre prakse iz mobilnosti v okviru projekta KA1 Osnovna šola za odrasle. Iz tega vidika je razvidno, da je učinek mobilnosti dolgoročnejši in bo pridobljeno znanje uporabljeno na več nivojih. Učinki imajo torej več razsežnosti, npr. pogovori za pripravo izhodišč za prenovo programa Osnovna šola za odrasle, nove metode in načini izvajanja za vse izvajalke programa Osnovna šola za odrasle v Sloveniji ter bogatitev strokovnega znanja udeležencev mobilnosti.

Več o projektu na spletni strani ter portalu EPALE.



Za ogled ostalih primerov obiščite stran Primeri dobrih praks.

CMEPIUS
Skip to content